Gabinety oferują tak różnorodne zabiegi, że można się w nich pogubić. Co jest najskuteczniejsze w odmładzaniu?

Nie można jednoznacznie określić, co jest najskuteczniejsze w odmładzaniu. Zarówno przyczyn starzenia skóry jest wiele, jak i walki z nimi. Przygotowaliśmy dla Ciebie krótki przewodnik po najbardziej popularnych i skutecznych metodach odmładzania;

Peelingi ( eksfoliacja) - zabiegi złuszczające naskórek na różnych poziomach w zależności od rodzaju preparatu i jego mocy. Zabieg ten stosujemy w leczeniu skóry łojotokowej, trądzikowej, a także przy odpowiednio dobranym preparacje do regeneracji skóry starzejącej się. Peelingi zwiększają elastyczność, ujędrniają, spłycają przebarwienia i drobne blizny. Powtarzalność zabiegów jest różna i zależy od użytego preparatu.

Mezoterapia- metoda ta polega na śródskórnym podaniu preparatu odżywczego, nawilżającego za pomocą wielu drobnych wkłuć, które delikatnie uszkadzając skórę, stymulują w niej procesy naprawcze. Dostarcza aktywne substancje rewitalizujące w głąb skóry- tam gdzie nie docierają kremy i maski. Podobnie jak przy peelingach powtarzalność zabiegu jest różna i zależy od wieku i potrzeb skóry.

Fotoodmładzanie- nieinwazyjny zabieg kompleksowo poprawiający wygląd skóry. Lasery i IPL mogą byś wykorzystywane do odmładzania na twarz, szyję, dekolt i dłonie. Dla lepszych efektów najlepiej zrobić serię zabiegów od 3-10. Należy pamiętać, że zabiegu fotoodmładzania nie wykonujemy latem.

Wypełniacze – mają wszechstronne zastosowanie w „odmładzaniu”. Od powiększania ust, przez wygładzenie zmarszczek, aż po remodeling całej twarzy. Preparaty wypełniające aplikuje się za pomocą cienkiej kaniuli. Efekty pojawiają się od razu i utrzymują od 6 do 12 miesięcy w zależności od zastosowanego preparatu.

Osocze bogatopłytkowe – skóra ostrzykiwania jest osoczem pozyskiwanym z krwi pacjenta, co sprawia, że zabieg jest bezpieczny i nie powoduje uczuleń. Efektem jest intensywne pobudzenie procesów regeneracyjnych i naturalnych czynników wzrostu.

Nici liftingujące – są jak „rusztowanie” dla skóry. Nici wprowadzane są przez punktowe nakłucia specjalną igła. Pierwsze efekty widoczne są po 2-3 tygodniach i utrzymują ok. 2 lat.

Botox- to substancja osłabiająca Skórcze mięśni, które odpowiadają za zmarszczki mimiczne. Najczęściej stosowana jest toksyna botulinowa do likwidacji bruzd pionowych i poprzecznych czoła. Efekt jest widoczny po ok. 2 tygodniach i utrzymuje do ok. 6 miesięcy.

Pamiętaj jednak, że jest to zaledwie krótki przewodnik po zabiegach medycyny estetycznej. Do Twojej skóry lekarz dobierze odpowiednią metodę odmładzania.