Od pewnego czasu myślę w wypełnieniu zmarszczek na twarzy, ale jest tak dużo preparatów. Który jest najlepszy? Który wybrać?

O doborze preparatu wypełniającego z pewnością powinien zdecydować lekarz. Należy pamiętać, że nie wszystkie preparaty dostępne na rynku są dla każdego. Najlepiej, więc udać się do doświadczonego lekarza, który przeprowadzi dokładną diagnozę defektu. Istotny jest obszar, który chcemy poprawić i budżet, jakim dysponujemy. Poniżej opisuję właściwości i efekty wypełniaczy stosowanych w gabinetach. Pamiętać należy, że ostatnie słowo o wyborze metody powinno należeć do lekarza.

Wypełniacz na bazie

Kwasu hialuronowego

Działanie i efekt-wykorzystywane do modelowania owalu twarzy, buduje rusztowanie dając efekt ‘’miękkiego „liftingu. W zależności od gęstości preparatu. Efekt utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy

Właściwości wypełniacza- kwas hialuronowy występuje naturalnie w skórze. Jego zadaniem jest wypełnienie tkanek i utrzymanie nawilżenia.

Zastosowanie – do modelowania owalu twarzy, korygowania kształty policzków, bruzd, ust.

Wypełniacz na bazie

Kwasu polimlekowego

Działanie i efekt- preparat z kwasem polimlekowym wstrzykuje się głęboko w tkankę podskórną, co stymuluję ją do odbudowy kolagenu. Efekt utrzymuje się do 3 lat.

Właściwości wypełniacza- kwas L-polimlekowy występuje w naszym organizmie. Tworzy rusztowanie dla skóry, poprawia jej kondycję, ujędrnia i pogrubia.

Zastosowanie- redukcja bruzd nosowo- wargowych, uwypuklenia  zapadniętych policzków.

Wypełniacz na bazie

Hydroksyapatytu wapnia

Działanie i efekt-preparat na bazie hydroksyapatytu wapnia ma działanie dwuetapowe. Po wstrzyknięciu widzimy efekt wypełnienia, a w kolejnych miesiącach poprawę kondycji skóry.  Efekt utrzymuje się przez ok. 12 miesięcy.

Właściwości wypełniacza- naturalnie występuje w organizmie. Cząsteczka hydroksapatytu wapnia pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu.

Zastosowanie-  do redukcji głębokich zmarszczek, korekty bruzd nosowo- wargowych, poprawy elastyczności skóry.