Przegląd prasy 02.2017

W czasopiśmie Cabines numer 80 znajduje się artykuł „Czy osocze bogato płytkowe odmładza?” autorstwa mgr Katarzyny Rembelskiej. Artykuł opisuje znaczenie krwi oraz w bardzo dokładny sposób procedurę zabiegową pobierania krwi w trakcie zabiegu odmładzania.
Kolejny interesujący artykuł w tym numerze to tekst autorstwa Doroty Burt pt. „Drożdże i nie tylko”, drożdże znane są ze swoich właściwości od wieków. Działają na skórę przeciwłojotokowo, przeciwtrądzikowo, poprawiają stan skóry z rozstępami i nadmiernym rogowaceniem. Obecny w nich selen jest silnym przeciwutleniaczem. Korzystnie wpływają na stan skóry trądzikowej i łojotokowej, odżywiają, wspomagają gojenie się ran, regenerują, poprawiają koloryt. Każdy z nas zna chociażby maseczkę drożdżową lub drożdże pite na poprawę stanu włosów, skóry i paznokci. W artykule znajdziemy w bardzo ciekawy sposób opisane inne właściwości drożdży.
Kolejny artykuł, na który warto zwrócić uwagę to tekst pt.” Wypadanie włosów w normie i nadmierne”. Włosy wypadają każdemu, jest to normalne zjawisko. Barbara Włudyka w swoim artykule opisuje cykl wzrostu włosa. Zwraca uwagę na bardzo istotny fakt, że zdrowe włosy to przede wszystkim zdrowa skóra głowy. W ilości i jakości włosów ważna rolę odgrywa nasza genetyka.