Skin needling (mikropunktura) i pigmentacja medyczna.

Skin needling to bezpieczny i niezwykle skuteczny sposób walki z różnymi nieprawidłowościami pojawiającymi się na naszej skórze. Zabieg ten polega na nakłuwaniu skóry sterylną igiełką w leczony obszar, powodując mikrourazy. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny, ponieważ stosuje się znieczulenie.
Podczas leczenia zmarszczek i blizn, mikrourazy powodują naturalną produkcję kolagenu w obszarach, gdzie nastąpił jego zanik, mowa tu o zmarszczkach, kurzych łapkach czy bliznach.

Jak działa skin needling?

Redukuje zmarszczki

Nakłuwanie skóry twarzy (leczenie indukcyjne kolagenem) jest unikalnym procesem, który wspomaga wydobycie naturalnego kolagenu skóry w obszarach, gdzie nastąpił jego zanik. Jest to skuteczne w niwelowaniu zmarszczek na twarzy, zmniejszaniu zmarszczek w koło oczu i zmarszczek na twarzy. W rezultacie zabiegu elastyczność skóry, wszelkiego rodzaju bruzdy lub głębokie blizny ulegają zauważalnej poprawie. Ten prosty sposób pomaga w przywracaniu integralności skóry, zabieg ten stymuluje kolagen w naskórku i warstwie skóry właściwej. To z kolei znacznie poprawia kondycję leczonych obszarów.

Skin Needling, poprzez precyzyjne nakłucia sterylnej igły w odpowiednią warstwę naskórka, wytwarza mini urazy. Dzięki temu stymulowany jest kolagen w skórze, potrzebny do odnowy uszkodzonego miejsca. Po zabiegu skóra może mieć różowo-czerwone zadrapania, utrzymujące się do kilku dni – w zależności od trudności czy głębokości leczonego obszaru. Na drugi dzień po zabiegu można zastosować makijaż mineralny na twarz. W dzień zabiegu tylko preparaty z zawartością witaminy A i D, maści gojące. Codzienne korzystanie z produktów, zawierających kolagen, witaminę C, ceramidy lub kwas hialuronowy, przyspiesza leczenie po każdej sesji zabiegowej. Do codziennego użytku jest zalecany krem z filtrem przeciwsłonecznym minimum SPF 30+, aby nie pojawiły się przebarwienia na twarzy.

Odbudowa melanocytów

Odbudowa melanocytów to proces regeneracji skóry poprzez produkcję melaniny. Stymulowanie melanocytów w naskórku wspomaga usuwanie białych plam skórnych, plam starczych, jak również obszarów zabarwionych na ciemniejsze odcienie. Po zastosowaniu zabiegu przebarwione obszary powracają do naturalnego odcienia skóry pacjenta. W praktyce zabiegi osiągają 90% skuteczności w przywracaniu skórze odpowiedniej produkcji melatoniny. Zabieg polega na nakłuciu sterylną igłą warstwy skóry właściwej.

Blizny

Polega na nakłuciu sterylną igłą warstwy naskórka, gdzie znajdują się blizny. Rezultaty tego zabiegu to: zmiękczenie twardości i konsystencji blizny, jak również zwiększenie zakresu ruchu obszaru skóry pokrytego blizną. W większości przypadków, pacjenci odzyskują całkowity zakres ruchu. Skuteczność zależy również od liczby zabiegów, jak i od ciężkości przykurczu tkanek.

Pigmentacja medyczna

To idealne rozwiązanie dla osób borykających się ze wstydliwością z powodu defektów skórnych. Dzięki mikropigmentacji, możemy pozbyć się problemu z nadmiernym wypadaniem włosów, łysieniem plackowatym, czy wypadaniem spowodowanym chorobą. Również kobiety po mastektomii oraz po rekonstrukcji piersi mogą dzięki pigmentacji medycznej szybciej wrócić do zdrowia. Pigmentacja medyczna brodawki i otoczki sutkowej, pozwoli zrekonstruować fragmenty ciała, które ucierpiały w walce z nowotworem Jak wygląda taki zabieg?
Jeśli chodzi o rekonstrukcje na skórze głowy wypadających włosów. Barwniki stosowane przy zabiegu zostały stworzone specjalnie do wykonywania makijażu permanentnego. Specjalnym urządzeniem są wtłaczane w skórę głowy i stymulują mieszki włosowe, w celu odtworzenia ich naturalnego wyglądu. Zabieg mikropigmentacji włosów jest prosty trwa od 1 do 6 godzin w zależności od ilości mieszków, które trzeba „odtworzyć”. Zaraz po zabiegu może pojawić się lekkie zaczerwienienie i opuchlizna, jednak jest to naturalna kolej rzeczy, która mija w krótkim czasie. Bezpośrednio po zabiegu pigment jest zdecydowanie ciemniejszy niż kolor włosa, jednak po ok 2-3 dniach, w procesie łuszczenia skóry, kolor zblednie i będzie identyczny z naturalnym.

Pigmentacja medyczna brodawki i otoczki sutkowej. Podczas pigmentacji otoczki sutkowej linergistka wykonuje rysunek nowej brodawki kredką. Po zaakceptowaniu kształtu i koloru przystępuje do wykonania zabiegu. Odtwórcza pigmentacja otoczki sutkowej i brodawki polega na użyciu kilku pigmentów, które aplikuje się do wcześniej znieczulonej skóry w ten sposób, aby uzyskać trójwymiarowy naturalny efekt. Aby tusz w pełni się przyjął, a efekt końcowy zachwycał, makijaż permanentny brodawki wykonywany jest stopniowo, podczas 2-3 spotkań w odstępach miesięcznych. Tyle czasu potrzeba, aby pigment ustabilizował się w naskórku. Po wykonaniu makijażu permanentnego brodawki należy zachować higienę miejsca pigmentacji, stosując higieniczne nakładki w biustonoszu.
Aby zabieg był w pełni bezpieczny i skuteczny, pacjentka musi zakończyć leczenie chemioterapią i radioterapią. Musi upłynąć minimum 6 miesięcy od zabiegu rekonstrukcji piersi. Niezbędna jest również konsultacja z lekarzem prowadzącym oraz jego zgoda na wykonanie makijażu permanentnego otoczki sutkowej.