Pielęgnacja rzęs i brwi.

Każda kobieta marzy o pięknym spojrzeniu. Niestety czasami natura nam w tym nie pomaga, a nasze rzęsy są rzadkie i krótkie i brwi nie zawsze są takie jak byśmy chciały. Brwi i rzęsy oprócz roli estetycznej pełnią również funkcję ochronną. Chronią przed kurzem, brudem, potem spływającym z czoła, innymi drobinkami oraz przed promieniami słonecznymi.

Stosowanie codziennie makijażu, częste barwienia henną, doklejanie sztucznych rzęs, mogą powodować łamanie się naturalnych rzęs, ich osłabienie i w rezultacie wypadanie. Należy pamiętać, aby przed snem zawsze zmyć dokładnie makijaż. Zbyt mocne pocieraniem wacikiem podczas usuwania makijażu może przyczynić się do osłabienia, a nawet wypadania rzęs.

Jak pielęgnować rzęsy? Czy od razy należy kupować drogie odżywki, aby poprawić ich jakość i ilość?

Nie, nie trzeba od razy kupować drogich odżywek. Nasze Babcie stosowały różnego rodzaju olejki w pielęgnacji domowej. Stosowanie olejku nie jest trudne. Po wieczornym demakijażu oczu i dokładnym osuszeniu rzęs, nanosimy olejek szczoteczką i nakładamy go dokładnie na rzęsy i brwi. Olejek najlepiej stosować na noc. Następnie rano zmywamy dokładnie pozostałości olejku i możemy wykonać makijaż.

Dlaczego olejki są tak dobre i powszechne w pielęgnacji?

Ponieważ nie zawierają sztucznych barwników ani dodatków. Olejki odbudowują strukturę włosków, dodają im blasku i elastyczności. Niektóre olejki, jak olejek rycynowy, równocześnie przyciemniają barwę rzęs i brwi, dzięki czemu są jeszcze bardziej wyraziste.
Stosowanie olejków w pielęgnacji rzęs i brwi jest korzystne również ze względu na dobroczynny wpływ na cebulki, podobnie jak w przypadku olejowania włosów, tutaj również olejki stymulują i wzmacniają cebulki sprawiając, że rzęsy i brwi mogą rosnąć zdrowsze, dłuższe i grubsze.

Jakie olejki możemy stosować w pielęgnacji brwi i rzęs?
  • Olejek rycynowy – najpopularniejszy, łatwo dostępny. Wzmacnia włoski, pogrubia je i zagęszcza. Skutecznie przyciemnia brwi i rzęsy, dzięki czemu stają się wyraziste.
  • Olejek arganowy – wpływa pozytywnie na rzęsy i brwi dzięki bardzo wysokiej zawartości witaminy E.
  • Olejek migdałowy – łatwo dostępny, nieuczulający olejek. Idealny nawet dla wrażliwej skóry.
  • Oprócz olejków możemy stosować również wazelinę kosmetyczną- Nakładana na noc doskonale nawilża. Rzęsty stają się mocniejsze, grubsze i delikatnie wydłużone.
  • Możemy wzbogacać olej o mieszaninę witamin A i E. Kapsułki z witaminami mieszamy wraz z olejem i nakładamy na rzęsy oraz brwi. Taka mieszanina wzmocni i zagęści rzęsy i brwi. Doskonale sprawdza się połączenie olejku rycynowego i witaminy A i E.
    Najważniejsze, o czym musimy pamiętać, jest to że oczy to bardzo wrażliwy organ ludzkiego ciała. Aplikujmy, zatem olejek dokładnie, ale nie z przesadną ilością. Nadmiar olejku może dostać się do oka i bardzo podrażnić. Pamiętajmy też o higienie. Bardzo ważne jest to, aby ręce i aplikator były zawsze czyste.
Jak jeszcze możemy zadbać o nasze rzęsy?
  • Wybierajmy dobre i sprawdzone tusze do rzęs. Jeśli widzimy, że po zmianie tuszu nasze rzęsy wypadają i stają się słabsze, zmieńmy go natychmiast. Jeśli nie możemy dobrać odpowiedniego tuszu, zawsze możemy wybrać się do apteki i zaopatrzyć się w tusz apteczny.
  • Wieczorny demakijaż wykonujmy delikatnie i precyzyjnie. Nie należy trzeć mocno oczu ani skóry wokoło. Po pierwsze znacznie osłabi to rzęsy, po drugie skóra powiek będzie podrażniona i zaczerwieniona.
  • Zawsze zmywajmy makijaż na wieczór. Warto jest też czasami zrezygnować z makijażu w dniu, w którym go nie potrzebujemy.

Pamiętajmy, że podczas stosowania wszelkiego rodzaju olejków oraz odżywek do rzęs i brwi najważniejsza jest systematyczność oraz cierpliwość. Pierwsze efekty możemy zauważyć dopiero po dwóch, a nawet trzech miesiącach od rozpoczęcia kuracji. Nie należy poddawać się na początku, efekt jest warty uzbrojenia się w cierpliwość.

Oczywiście na rynku kosmetycznym mamy dostęp do wielu specjalistycznych odżywek do brwi i rzęs jednocześnie. Ich ceny wahają się od kilku złotych do kilkunastu. Takie odżywki również aplikuje się codziennie po wieczornym demakijażu oka na rzęsy. Jednak zanim sięgniemy po nie, może warto wypróbować kilka domowych, sprawdzonych sposobów.