TRYCHOLOGIA – specjalistyczne zabiegi u trychologa:

Wspominaliśmy w poprzednim artykule o badaniu trychologicznym, które ocenia stan skóry głowy i włosów. Po badaniu, trycholog dobiera odpowiednie zabiegi i produkty do pielęgnacji. Oprócz tradycyjnych zabiegów z użyciem preparatów, trycholog ma możliwość użycia specjalnego sprzętu wspomagającego kurację.

Do przygotowania skóry przed zabiegiem można użyć Darsonvala. Jest to elektroniczne urządzenie do masażu i terapii z wykorzystaniem tzw. prądów d’Arsonvala. Dzięki wytwarzaniu cząsteczek ozonu stymuluje procesy regeneracji i odnowy skóry, oczyszcza i dezynfekuje. Działanie ładunków wpływa również korzystnie na rozszerzone naczynka krwionośne, odżywienie oraz przemianę materii w tkance skórnej. Wspomaga leczenie łupieżu, przeciwdziała wypadaniu włosów, przyspiesza przemianę materii w tkance skórnej, a także ma działanie odmładzające.

Kolejnym przykładem urządzeń wykorzystywanych w trychologii jest mezoterapia bezigłowa. Zasada działanie urządzenia opiera się na procesach: elektroporacji oraz elektroosmozy i w związku z tym nie wymaga iniekcji. Ułatwiając otwieranie się specjalnych „portów” umieszczonych w skórze i zbudowanych z białek, transportuje substancje odżywcze w głąb skóry, przez co efektywnie działa na różnego rodzaju defekty skóry. W trakcie pracy urządzenia na skórze zachodzi zjawisko elektroforezy, czyli ruchu cząsteczek pod wpływem pola elektrycznego, co sprawia, że wchłanianie wysoce skoncentrowanych serum w głąb skóry, do odpowiednich tkanek jest bardzo wysokie. Proces wchłaniania jest szybszy i efektywniejszy, polepsza się metabolizm, efektem jest przede wszystkim gładka i elastyczna skóra, ale nie tylko. Wszystko zależy od preparatu jaki wprowadzimy.

Mid_7ccdc9f90f7a079dff02c376bd1fa0b6


Mezoterapię bezigłową stosuje się w: profilaktyce leczenia łysienia, przywrócenia prawidłowego mikrokrążenia skóry głowy oraz stymulacji porostu włosów. Mezoterapia nie tylko powstrzymuje proces wypadania, ale pomaga w odrastaniu włosów.

Innym przykładem urządzeń używanych w przypadku nadmiernej utraty włosów, stanów zapalnych czy siwienia są lasery: LLLT czy też tzw. zimny laser. Lasery działają przede wszystkim na poprawę ukrwienia skóry. Światło lasera penetruje głęboko tkanki podskórne pobudzając mikrokrążenie oraz syntezę białek.

Kolejnymi przykładami urządzeń stosowanych w trychologii są Derma Rollery i systemy iniekcji frakcyjnej. Pobudzają mikrokrążenie, stymuluj produkcję kolagenu i elastyny, poprawiają gęstość i elastyczność skóry oraz mają wpływ na czynnik wzrostu.

Na koniec zabiegu trycholog może przeprowadzić masaż kamieniami bazaltowymi. Bazalt to skała pochodzenia wulkanicznego w związku z tym nadaje się zarówno do masażu na ciepło jak i na zimno. Masaż gorącymi kamieniami poprawia krążenie krwi i metabolizm, przyspiesza usuwanie toksyn z organizmu i rozluźnia mięśnie. Masaż zimnymi kamieniami niweluje obrzęki i działa przeciwzapalnie, zalecany jest również w przypadku problemów z tłustą skórą głowy.