Nowoczesne, nieinwazyjne metody modelowania ciała.
Nowoczesne, nieinwazyjne metody modelowania ciała.
Niejedna osoba marzy o jędrnym i gładkim ciele. Ćwiczenia i zdrowy styl odżywiania to nie wszystko. Niestety, często bywa tak, że mimo przestrzegania zasad zdrowej diety i dużej aktywności fizycznej w newralgicznych miejscach, takich jak brzuch, uda czy pośladki, poziom tkanki tłuszczowej nadal jest wysoki, a dodatkowo występuje nieestetyczny cellulit. W takiej sytuacji warto rozważyć modelowanie ciała w nieinwazyjny sposób.
Jedną z najnowocześniejszych metod modelowania sylwetki jest zabiegu Icoone. Redukuje on tkankę tłuszczową oraz modeluję sylwetkę, ale także zmniejsza cellulit i ewentualne obrzęki limfatyczne. Zabieg Icoone wykorzystuje innowacyjną technologię umożliwiającą bardzo precyzyjną pracę na tkance łącznej. Zabieg polega na poddaniu określonych partii ciała działaniu mechanicznych głowic masujących, wyposażonych w rolki z licznymi mikrootworami. Masaż ten powoduje głęboką stymulację skóry i tkanki podskórnej bez powstawania jakichkolwiek urazów czy siniaków.
W efekcie, powstające podczas masażu podciśnienie, redukuje nawet głęboko zlokalizowaną tkankę tłuszczową. Pozwala usunąć cellulit, ujędrnia skórę, działa również jak drenaż limfatyczny, likwidując obrzęki i problemy naczyniowe. Dla najlepszych rezultatów zaleca się wykonanie od 12 do 16 zabiegów 2 do 3 razy w tygodniu.
Kolejnym, często oferowanym zabiegiem modelowania ciała jest kriolipoliza. Na czym polega kriolipoliza? Zabieg ten polega na silnym ochłodzeniu (krio) komórek tłuszczowych (lipo) w celu spowodowania ich rozpadu (lizy). Wymrożone komórki tłuszczowe przechodzą apoptozę, czyli kontrolowaną śmierć i są definitywnie eliminowane z organizmu w naturalny sposób. W efekcie grubość warstwy tłuszczowej znacząco maleje.
Jakie obszary podlegają wymrażaniu tłuszczu?
• Brzuch
• Boczki (dolna część pleców)
• Ramiona
• Plecy
• Uda
• Bryczesy (dolna partia bioder, górna część ud)
Zabieg zaleca się szczególnie osobom, które mają tendencję do miejscowo skoncentrowanej tkanki tłuszczowej. Efekt ostateczny po zabiegu zostanie osiągnięty po okresie ok. 6-12 tygodni. Ten czas związany jest z procesem metabolizmu tłuszczu w organizmie. Zamrożone komórki tłuszczowe stopniowo dzielą się na mniejsze cząsteczki, które są transportowane do wątroby, metabolizowane i wydalane z organizmu. Cały proces trwa do 12 tygodni.
Kolejnym zabiegiem wykonywanym, aby wymodelować sylwetkę jest endermologia. Endermologia to masaż podciśnieniowy, wykonywany specjalistycznym urządzeniem oddziałującym na skórę i tkankę łączną. Zabieg wykonywany jest w specjalnym przeznaczonym do tego stroju. Masaż endermologiczny wykonuje się głowicą zasysającą kombinezon wraz ze skórą za pomocą podciśnienia, którego moc dobierana jest na podstawie subiektywnych doznań pacjenta. Głowica sterowana komputerowo składa się z dwóch ruchomych rolek i komory ssącej, która pod wpływem ciśnienia wciąga fałd między rolki i dzięki ich niezależnemu od siebie ruchowi, wałkuje i ugniata głębokie oraz powierzchniowe tkanki skóry.
Wskazania
Z reguły zabieg endermologii jest zalecany osobom, które chcą skutecznie zwalczyć cellulit, ale ze względu na liczne właściwości lecznicze mogą z niego korzystać również osoby niemające takich problemów. Do głównych wskazań zaliczyć można:
• Obrzęki,
• Niewydolność żylna,
• Stany napięciowe mięśni,
• Jako zabieg uzupełniający po liposukcji,
• Bóle mięśniowe na różnym tle,
• Otyłość,
• Cellulit.
Efektywność zabiegów endermologii zauważalna jest już po pierwszej sesji, jednak w przebiegu kompleksowego działania zaleca się serię 10–12 zabiegów dwa razy w tygodniu
Pamiętajmy jednak, że zdrowy tryb życia, regularne ćwiczenia i odpowiednia dieta są niezbędne w naszym życiu. Zabiegi kosmetologiczne mają jedynie wspomóc efekty, jakie osiągniemy podczas ćwiczeń. Proces modelowania sylwetki musi przebiegać całościowo, nie tylko w gabinecie.