Antropometria brwi oraz inne sposoby na idealne brwi (makijaż permanentny, stylista, domowe sposoby).
Antropometria brwi oraz inne sposoby na idealne brwi (makijaż permanentny, stylista, domowe sposoby).
Która z Pań nie marzy o idealnych rysach twarzy. Bardzo często od kobiety można usłyszeć, że nie jest zadowolona ze swojego wyglądu. Wiele kobiet w swoim wyglądzie zmieniłoby brwi. Gdy patrzymy na twarz, można zauważyć w niej trzy główne punkty- brwi, nos, oraz usta. Często można usłyszeć, że panie nie lubią własnych brwi, bo są krzywe, asymetryczne, mają nierówny koloryt. Świat kosmetologii wychodzi naprzeciw problemowi z brwiami.
Antropometria brwi określa ich długość: czy są krótkie, średnie czy długie. Szerokość, czyli grubość brwi, tutaj też istnieje podział na trzy grupy- wąskie, średnie i szerokie, inaczej grube. Ważnym elementem w określaniu antropometrii brwi jest umiejscowienie ich względem oczu na twarzy. Czy są umiejscowione nisko, średnio czy wysoko oraz rozstawienie, czyli odległość międzybrwiowa. I tak brwi mogą być zrośnięte jest to wtedy tak zwana monobrew. Mała odległość średnia oraz duża względem oddalenia od siebie. Analizując wygląd brwi, zwracamy uwagę na ich kształt. Wyróżniamy następujące kształty brwi: łukowate, proste, łamane, krzaczaste oraz faliste. Kolejnym punktem w antropometrii brwi jest ich skośność. Dodatkowo brwi mogą być ustawione prosto lub mogą być skośne na zewnątrz lub do wewnątrz. Ustawieniem skośnym zewnętrznym nazywamy takie, przy którym brwi dośrodkowo są uniesione wyżej aniżeli bocznie, ustawienie brwi odwrotne, określamy jako skośne wewnętrznie.
Każde brwi są inne, idealnie dopasowane brwi zależą od wielu czynników. Kształtu twarzy, oprawy oczu. Ich kolor zależy od koloru i tonu skóry twarzy oraz włosów. Aby dopasować idealne brwi do twarzy należy zapomnieć o szablonowym podejściu, należy je dopasować do właścicielki.
Najpopularniejszą metodą na stałą korekcję brwi jest makijaż permanentny. Mamy do wyboru tutaj dwie metody wykonania Metoda cieniowania Metoda cieniowania w makijażu permanentnym brwi polega na wykonaniu takiego rysunku brwi, który sprawia wrażenie delikatnego cienia pod włoskami. Linergistka najpierw rysuje kształt brwi kredką, a potem wprowadza pigment do skóry. Efekt cieniowania sprawia, że brwi mają naturalny wygląd. Makijaż nie jest płaski i jednorodny. Naturalnie wtapia się we włoski i doskonale uzupełnia braki w łuku brwiowym oraz podkreśla jego kształt.
Metoda włoskowa nazywana też piórkową lub microblading Linergistka wprowadza do skóry pigment liniowo, tworząc w łuku brwiowym rysunek imitujący naturalne włoski, dzięki któremu makijaż wygląda niezwykle naturalnie. Metoda włoskowa (piórkowa) pozwala uzupełnić braki w łuku brwiowym i zagęścić rzadkie włoski. Makijaż permanentny brwi metodą włoskową należy odświeżać, co około 7 miesięcy.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu to:
- Infekcje wirusowe
- Infekcje grzybicze
- Infekcje bakteryjne
- Choroby dermatologiczne
- Ciąża i okres karmienia piersią
- Radio- lub chemioterapia
- Półpasiec
- Świeże blizny
- Choroby autoimmunologiczne
- Przyjmowanie leków sterydowych
- Przyjmowanie leków grzybobójczych
- Terapia antybiotykowa
- Hemofilia
- Aktywne choroby skóry, m.in. łuszczyca, pokrzywka, wykwity skórne
Dla Pań, które nie chcą do razu decydować się na makijaż permanentny, znajdą się metody alternatywne, które jednak utrzymują się znacznie krócej na brwiach. Pierwszą alternatywną i najbardziej lubianą metodą będzie klasyczna henna brwi. Henna to barwnik roślinny produkowany z lawsonii Inermis. Jest ona wykorzystywana już od setek lat. W wykopaliskach z dawnego Egiptu można było znaleźć dowody, które pokazywały, że już wtedy henna służyła do tworzenia tatuaży na ciele, ale także malowano nią włosy dłonie i paznokcie mumii.
Przebieg zabiegu
Zabieg farbowania henną brwi jest szybki i prosty. Na samym początku kosmetolog dobiera odpowiedni odcień barwnika. Następnie przygotowuje farbowany obszar, nakładając wazelinę Podczas zabiegu nakłada się na brwi mieszankę na bazie henny i utleniacza. Wykorzystuje się do tego specjalne patyczki lub szczoteczkę. Po kilku minutach zmywa się z włosków pozostałą mieszankę, do tak zwanego czystego kompresu. Cały zabieg trwa około 20 minut i jest on zupełnie bezbolesny. Jedyną bolesną rzeczą, jaka może nas spotkać, to po zabiegu regulacja brwi, nie należy zapominać o odpowiednim kształcie brwi. Kosmetolog kilkoma sprawnymi ruchami sprawi, że nasze brwi będą idealne.
Kolejne alternatywne metody to metody domowe. Czyli malowanie codzienne brwi przy pomocy cienia, kredki lub tuszu do brwi. Dużym plusem tych metod jest fakt, że robiąc to samemu nie zrobimy sobie krzywdy. Metody te są nietrwałe i trzymają się do zmycia wieczorem makijażu. Niewątpliwym minusem jest fakt, że brwi należy codziennie precyzyjnie malować, zwracając uwagę na ich kształt, jest potrzebna do tego bardzo sprawna ręka.