Podstawa to oczyszczanie skóry – nowy trend w kosmetykach.
Podstawa to oczyszczanie skóry – nowy trend w kosmetykach.
Jak utrzymać skórę w doskonałej kondycji? Co jest podstawową sprawą podczas pielęgnacji skóry – odpowiednie oczyszczenie skóry? To klucz prawidłowej pielęgnacji.
Niby każda Kobieta wie, że przed pójściem spać bezwzględnie należy zmyć makijaż z twarzy. A tak szczerze, ile razy kładziemy się spać w makijażu? Czy to ze zmęczenia, czy po prostu z zapominalstwa? Niestety większość pań może się przyznać „tak zrobiłam to!”
Niestety nie będziemy mieć zdrowej cery, jeśli nie będziemy wykonywać codziennie wieczornego demakijażu i oczyszczenia skóry. Powinien być to nasz codzienny rytuał w łazience, który wykonywany systematycznie przyniesie długotrwałe efekty w postaci gładkiej zadbanej skóry. Naprawdę, nawet najdroższy krem nic nie zdziała, jeśli będziemy go nakładać na niedoczyszczoną i niedomytą skórę, bo nie będzie mógł swobodnie wnikać w głąb skóry i transportować składników aktywnych, których oczekujemy nakładając i wklepując go w skórę.
Jak rozumieć prawidłowe oczyszczanie twarzy?
Pamiętajmy, że to nie tylko dokładnie wykonany demakijaż wieczorem, ale pierwszy krok zaczyna się już rano. Tak, rano. Dlaczego sam demakijaż wieczorem nie wystarcza? Pierwszym błędem jest pomijanie mycia twarzy rano, (ponieważ robimy to wieczorem) lub mycie jej samą wodą. Na naszej twarzy po nocy znajdują się pot, martwe komórki, alergeny, roztocza z poduszki, nadmiar sebum, które mogą prowadzić do rozwoju bakterii i drożdży, powodujących łojotokowe zapalenie skóry. Poza tym, oczyszczona skóra lepiej przyjmuje produkty pielęgnacyjne.
Drugim błędem jest brak przemywania skóry wodą po użyciu mleczka do demakijażu, żelu czy nawet chusteczek nawilżanych. Istotne jest, aby zmyć produkty do demakijażu wodą, ponieważ mogą się one przyczynić do zapychania się ujść mieszków włosowych, co w konsekwencji prowadzi do zwiększonej produkcji sebum na powierzchnię skóry.
Trzeci błąd podczas pielęgnacji to nieodpowiednia temperatura wody. Nasza skóra źle reaguje na zbyt gorącą wodę. Przyspiesza to przepływ krwi w naczyniach krwionośnych. Dodatkowo, ciepła woda może podrażniać naszą skórę, prowadzić do utraty odpowiedniego poziomu wilgotności lub nadprodukcji sebum.
Czwartym błędem podczas demakijażu są nieodpowiednio dobrane kosmetyki, które w swoim składzie będę miały witaminy oraz oleje. Kosmetyk musi być też dobrany do typu skóry, który posiadamy. Nie ma uniwersalnego kosmetyku, dla każdego zabronione jest używanie zwykłego mydła, które nie dość, że nie nadaje się do zmywania makijażu, to w dodatku zmienia pH skóry na zasadowe, czyli niezgodne z jej lekko kwaśnym odczynem. Ponadto dłuższe stosowanie mydła spowoduje wysuszenie oraz ściągnięcie skóry twarzy.
Piąty błąd, który zdarza się nam popełnić, to zbyt mocne pocieranie skóry twarzy wacikami, lub zbyt mała ilość użytych wacików do wykonania demakijażu. Często w pośpiechu przecieramy jednym, dwoma płatkami skórę i “nie badamy” stopnia zabrudzenia materiału. Efekt jest taki, że do łóżka kładziemy się z zanieczyszczoną skórą twarzy.
Szósty błąd będzie wynikał z niewiedzy. Czasami mamy dni, w których rezygnujemy z makijażu. Przez cały dzień nie użyłyśmy ani jednego kosmetyku kolorowego. Czy wtedy powinno wykonać się demakijaż? TAK, ponieważ przez cały dzień na naszej twarzy odłożyło się mnóstwo zanieczyszczeń i toksyn, nasza skóra wydaliła sporo potu i sebum. W tym wypadku dokładny demakijaż jest równie ważny, jak wtedy, gdy naszą twarz pokrywa gruba warstwa makijażu.
Bardzo ważne oprócz demakijażu, który wykonamy wieczorem są kosmetyki, z których będziemy korzystać podczas demakijażu. Dobrze, jeśli będą to delikatne kosmetyki z krótkim składem INCI. Jeśli nie mamy potrzeby stosowania punktowo kosmetyków z alkoholem, to nie stosujmy ich. Nie ma również potrzeby stosowania codziennie peelingów skóry. Jeden maksymalnie dwa razy w tygodniu to zdecydowanie wystarczy. Po peelingu pamiętajmy, że warto zastosować jest maseczkę, doskonale sprawdzą się maseczki nawilżające lub regulujące ilość wydzielania sebum na powierzchnię skóry.